Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.

web siteleri

BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

15 Aralık 2008

KETE


Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz... 
 
KETE

MALZEMELER:
  • 1 kilo un
  • Tuz
  • Su
  • 1 paket margarin
YAPILIŞI:Unun ortasını açıp tuz ve su ilavesiyle yoğurun.Biraz dinlendirin.Yağı eritip biraz sürülebilir kıvamda dondurun.Dinlenen hamuru bezelere ayıralım.1 bezeyi alıp açalım.Üstüne yağı sürüp sıkıca rulo halde saralım.Rulo hamuru hem çekip uzatalım hemde kıvıralım.Sonra bu hamuru spiral şeklinde sarıp dolaba koyalım.Diğer bezelerede aynı işlemi yapıp dolapta dinlendirelim.Dinlenen hamurlara tekrar aynı işlemi yapaılım.Tekrar dolaba koyalım.Son kez dinlenen hamurları tabak büyüklüğünde açıp teflon tavada pişirelim.

Hiç yorum yok: