Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.

web siteleri

BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

24 Ağustos 2011

İFTAR SOFRASI

   
Ramazanın son haftasına girdik Birsence daha yeni bir iftar sofrası yayınlayabildi...İnanın bana hazırladığımdan beri 2 haftayı geçti ancak resim seçip yazıyı yazabildim...Bebekli olmak zormuş...Şükrediyorum ki gelen misafirlerimi en azından aç bırakmıyorum,yemekleri pişirip sofrayı hazırlayabiliyorum...

Günler çok hızlı ilerliyor gerçekten...Ramazanı bitirmemize çok az kaldı...Geliyor derken gidiyor bile...İnşallah feyziyle yaşabildiğimiz bir Ramazan olmuştur...

Ben bu Ramazan menüdeki yemek sayısında ciddi bir azaltma yoluna gittim...Zamansızlık bir yana açlığı televizyonlarda görünce fazlası olmamalı diye düşündüm...Bir de bu Ramazan ayında sıcaklardan olsa gerek bol bol ev yapımı meyve suları ve limonata tükettik...Son zamanların furyası meşhur Ramazan Şerbetini bile evde kendim yaptım...2 gün sonra Birsence'de yayınlanacak...Bari Ramazana has olan yiyecekleri Ramazan Ayı bitmeden yayınlayabilsem ne iyi olacak:)))Ramazan pidesi,Ramazanın gülü güllaç,şerbet sırada bekleyen tariflerden sadece bir kaçı...Ramazan bitsede yayınlarım bir dahaki oruca saklarız tariflerimi değilmi?? :)))

Birazda resimlerden bahsedeyim...Malesef akşam resim çekmek çok zor ve ben bu konuda usta değilim...Yemekler göründüğünden daha güzel olmuşlardı fakat Birsence güzel resimleyemedi...Kusuruna bakmayın olurmu??Suç Birsence'nin değil makina ve akşam karanlığının suçu:)))

Prenses uyanmadan soframı yazıp diğer tarifleri düzenleyeyim...Hayırlı iftarlar...

Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...

Tarifi önceden sitemin arşivinde olan yemekleri renkli yazdım üstüne tıklayarak bakabilirsiniz...


   •  Salata
 

5 yorum:

Anonim dedi ki...

Bence sofra ve fotoğraflar oldukça güzel. Benimde minik bir oğlum var ve onunla sofra hazırlamanın zorluğunu iyi biliyorum ve sizi iyi anlıyorum. Bir bebekle oldukça hoş bir sofra hazırlamışsınız. Ellerinize sağlık.

yemekbiraşk dedi ki...

çok zarif ve kibar bir sofra olmuş.. menüde çok güzel Allah kabul eylesin sevgilerimle..
seval

Unknown dedi ki...

Canim afiyetler olsun daha nice saglikli huzur dolu ramazanda iftarlar cok güzel bir sofra bereketi bol olsun ellrinize saglik sevgiler öptüm.

Unknown dedi ki...

Canımmm yine çok şık bir sofra ve le
ziz bir menü ellerine sağlık.Seni ve
prensesimi öpüyorum.

Unknown dedi ki...

Masa menü harika birsencim.. Şimdiden iyi bayramlar.. her gününüzün bayram kadar güzel geçmesini diliyorum.. sevgilerimle..