Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.

web siteleri

BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

26 Mart 2012

MANTARLI ISPANAKLI BÖREK


Size bir kaç hafta önce Mantarlı Ispanak Kavurmasının tarifini verirken börek tarifi vereceğim ama önce harcının tarifini vermeliyim demiştim...Bir Çay Sofrasında yapmıştım bu böreği...Pek beğenilmişti ayıptır söylemesi:)) İç harcının tarifini verdiğime göre şimdi böreğin tarifini vermek istiyorum...

Unutmayın !!! Birsence'de hergün bir yeni menü ve en az bir yeni tarif sizleri bekliyor...Hergün Birsence'yi ziyaret etmeyi unutmayın...Tüm sevdiklerinize,akrabalarınıza,dostlarınıza,arkadaşlarınıza Birsence'den bahsedin olur mu?

Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...
                                            MANTARLI ISPANAKLI BÖREK
MALZEMELER:
YAPILIŞI:Harç malzemesi için yoğurt,sıvıyağ ve yumurtayı (1 tam +1 yumurta akı) büyükçe bir kaseye koyup karıştıralım.Bir yufkayı tezgaha serip üstüne harcın yarısını sürelim ve üstüne bir yufka serelim.Kalan harcı yayıp üstüne son yufkayıda yayalım.Kenarlarından katlayıp büyük bir dikdörtgen haline getirelim.Kenarına ıspanaklı harcı koyup rulo şeklinde saralım.Yağlı tepsiye alıp üstüne yumurta sarısı sürelim.Isıtılmış orta ısılı fırında pişirelim.


Hiç yorum yok: