Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.
Add to Google

web siteleri


BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

10 Nisan 2012

EVDE TEREYAĞI NASIL YAPILIR?


Dün ev yapımı yoğurttan (tarifi için üzerini tıklayabilirsiniz.) bahsetmiştim bugünde yoğurt ürünü tereyağının nasıl yapıldığını anlatacağım...Baştan söyleyeyim tereyağını ben yapmadım Annem yaptı...Çünkü benim yağtığım yoğurdun kaymağı bile olmuyor nasıl tereyağı olsun :))) Ben razıyım sütüme su katılmasına yağının alınmasına yeterki zararlı kimyasallar katılmasın...

Evde tereyağı yapmak için önce evde yoğurt yapmak gerekiyor...Evde yoğurt yapmak için burayı tıklayabilirsiniz...

Evde yaptığınız mis gibi tereyağıyla harika pilavlar , yemekler yapabilirsiniz...


Şöyle sıcacık bir simitle yanında çayla ne güzel olur değilmi tereyağı...Simit tarifim için burayı tıklayabilirsiniz...

Unutmayın !!! Birsence'de hergün bir yeni menü ve en az bir yeni tarif sizleri bekliyor...Hergün Birsence'yi ziyaret etmeyi unutmayın...Tüm sevdiklerinize,akrabalarınıza,dostlarınıza,arkadaşlarınıza Birsence'den bahsedin olur mu?


Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...
 EV YAPIMI TEREYAĞI
MALZEMELER:
  • Yoğurt kaymağı
  • Su
YAPILIŞI:Kaymağı bir süt bidonuna ya da varsa mutfak robotuna koyalım.Üstüne 1 su bardağı ılık su koyup bidonsa ağzını kapatıp 10 dakika kadar çalkalayalım eğer mutfak robotuysa kaç dakika çırpalım.Sonra üstüne 2 su bardağı soğuk su koyup yağ toplanana kadar bidonu çalkalayalım veya robotu çalıştıralım.Sonra bu karışımı bir kaba alıp soğuk suyla karıştıralım.Yani yağı yıkalayalım.Toplanan yağı süzgeçten süzelim.Eğer kahvaltılık olarak kullanmayacaksanız biraz tuz ekleyip karıştıralım ve tuzlu tereyağı olarak saklayalım.

Hiç yorum yok: