Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.

web siteleri

BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

3 Nisan 2012

PIRASA ÇORBASI


Bugün Birsence'de 2 tarif var...2 kış yemeği...Kışa veda ederken yemeklerine de veda edelim diye 2 kış sebzeli yemek tarifi vereceğim...İlki çorba...

Unutmayın Birsence'de hergün bir yeni menü ve en az bir yeni tarif sizleri bekliyor...Hergün Birsence'yi ziyaret etmeyi unutmayın... Sevdiklerine,arkadaşlarınıza,dost ve akrabalarınıza Birsence'den bahsedin olurmu???

Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...

ZENCEFİLLİ PIRASA ÇORBASI
MALZEMELER:
  • 2 tane pırasa
  • 2 tane havuç
  • 2 tane patates
  • 2 çorba kaşığı tereyağı
  • 2,3 çay kaşığı tuz
  • 1/2 çay kaşığı zencefil
  • Servis için yoğurt
YAPILIŞI:Pırasa,havuç ve patatesi dilimleyip tencereye koyalım.Üstüne 6,7 bardak su koyup sebzeler pişine kadar kaynatalım.Pişen çorbayı blendırdan geçirip tereyağını,tuzu ve zencefili koyup 1 taşım daha kaynatalım.Servis sırasında kaseye çorbayı koyup çorbanın ortasına 1 kaşık yoğurt ekleyip servis yapalım.

Hiç yorum yok: