Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.

web siteleri

BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

10 Eylül 2013

KAZAN DİBİBugün Birsence'de 2 yeni tarif va. Diğer tarif için Birsence'de gezebilirsiniz...

Twitter'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...

Facebook'da Birsence'nin sayfasını beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...

KAZAN DİBİ
MALZEMELER:
  • 1 litre süt
  • 2 yemek kaşığı un
  • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 2 yemek kaşığı pirinç unu
  • 1 su bardağı toz şeker
Yakmak İçin:
  • 3,4 yemek kaşığı toz şeker ya da pudra şekeri
YAPILIŞI: Bir tencereye un, nişasta, şeker ve pirinç ununu koyup kuru bir kaşıkla iyice karıştıralım. İçine azar azar sütü ilave edip topaklanmaması için karıştıralım. Tencereyi ocağa alıp karıştırarak pişirelim. Alüminyum baklava tepsisinin dibine hiç gözükmeyecek şekilde pudra şekeri yad a toz şekeri tepsiye serpelim. Üstüne muhallebiyi döküp düzeltelim. Tepsiyi ocağın en büyük gözüne koyup ocağı yakalım. Bir köşesinden başlayıp şeker eriyip karamelize olana kadar bekletelim. Yandıkça tepsiyi ocak üzerinde çevirelim. Yakmamak için devamlı bıçakla muhallebinin altını kaldırıp bakalım. Heryerini güzelce yakınca ocaktan alıp ıslak bir havlunun üstüne koyalım. Tepsinin altının buharlaşıp kolay çıkması için soğuyana kadar bu şekilde bekletelim. Soğuyan kazandibini buzdolabında 2-3 saat bekletelim.Sonra çıkarıp dilimleyelim. Spatula yardımıyla rulo yapıp servis edelim. 
Hiç yorum yok: