Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.

web siteleri

BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

10 Eylül 2013

TAZE İNCİRLİ KEKBizden haberler vermiyordum size uzun zamandır. Çok merak edip soran okuyucularım var kızımı. Büyümesini, konuşmasını merak ediyor, ondan bahsetmediğim için bana biraz sitem ediyorsunuz. Haklısınız. Kendi dünyamı kapatmıştım uzun zamandır. Yavaş yavaş bizden bahsedeceğim yine size...

Zeynep Neva artık kocaman bir kız oldu. Benimle sohbet eden, bana kızan, benim işe gitmemi hiç istemeyen kocaman bir arkadaş oldu bana. Kızım 3 yaşını dolduracak 1 ay sonra. Biz ana kız en çok birlikte kek yapmaktan hoşlanıyoruz. En çok da kek yaparken kavga ediyoruz :) Küçük Birsence hanım çok kararsız kalıyor. Keki acaba üzümlü mü yapsa incirli mi yapsa muz mu katsa çikolata mı koysa :) Hal böyle olunca da ben ne yapacağımı şaşırıyorum onu veriyorum fikir değiştiriyor diğerini veriyorum beğenmiyor ama muıtfakta çok mutlu oluyor. Keki fırına verdikten sonra "pişti mi anne pişti mi anne ?" diye her dakika başı soruyor. Kekini yiyenlere kendi yaptığını ve nasıl yaptığını tane tane anlatıyor. Anlayacağınız benden sonra kızım sitemi devam ettirecek :) 

Ben mutfağı toplarken "Anne şimdi sana nasıl yardım edeyim?" diye yüzüme bir bakışı var ki içimi erityor. Anne olanlar beni daha iyi anlarlar onun gözündeki mutluluk sizi daha mutlu ediyor. Rabbim herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin. 

Arkası diğer yazılara :)))

Birsence'de yer alan diğer KEK TARİFLERİ için burayı tıklayabilirsiniz... 


Twitter'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...


Facebook'da Birsence'nin sayfasını beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'yi takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz...
Facebook'da Birsence'nin grubunu beğenmek için burayı tıklayabilirsiniz..

TAZE İNCİRLİ KEK
MALZEMELER:

 • 5-6 tane sert incir
 • 2 tane yumurta
 • 1 çay bardağı toz şeker
 • 3 çorba kaşığı bal
 • 1 çay bardağı süt
 • 2 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 çay bardağı erimiş tereyağı
 • 1 çay bardağı dövülmüş ceviz içi
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1 paket kabartma tozu
 • 3 çorba kaşığı buğday nişastası
 • Aldığı kadar un
YAPILIŞI: Orta boy kelepçeli kalıbın dibine yağlı kağıt serip kelepçeyi kapatalım. İncirleri dilimleyip yağlı kağıdın üstüne dizelim. Kek için yumurta ve şekeri çırpıp diğer malzemeleri ekleyip boza kıvamında bir kek hamuru yapalım. İncirlerin üstüne döküp soğuk 175 derece fırında pişirelim. Pişince soğumasını bekleyip ters çevirelim. Yağlı kağıdı kekin üstünden alıp isterseniz pudra şekeri serpip dilimleyip sunalım.

Hiç yorum yok: