Translate

Arşiv

Birsencede En Çok Tıklananlar


Birsenin Mutfağı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.
Add to Google

web siteleri


BİRSENCE sayfasında ©2008-2015 içinde yayınlanan bütün fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Fotoğrafım
klasik terazi burcu...güzelll olan herşeye bayılan,güzelliklerle mutlu olan,herdaim gülümseyen,yemek yapmaya doyamayan çalışan ama daha çok ev hanımı biri birsen...birsence bir prenses ve bir prensin annesi...hayata geçirmeyi çok istediği bir yemek sitesi var ...profilindeki fotoğraf ise tam onu anlatıyor...evindeyken ve yavrularıyla çok mutlu....
Blogger tarafından desteklenmektedir.

30 Haziran 2014

SEBZELİ SOTE - SEBZELİ KAVURMA


Domates ve biber artık çok lezzetlendi. Bu güzel sebzelerle evi ve kekiği buluşturup nefis bir kavurma yapalım mı? İftara harika bir tarif bence.

SEBZELİ SOTE - SEBZELİ KAVURMA
MALZEMELER:

  • 1 kilo kuzu kuşbaşı
  • 10 tane sivri biber
  • 4 tane olgun domates
  • 3 çorba kaşığı tereyağı
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı kekik

YAPILIŞI: Eti ve tereyağını tencereye koyup kavurmaya başlayalım.suyunu salan etin köpüklerini alalım. Et saldığı suyu çekince 2 bardak su ekleyip pişirelim.  Pişen eti kavurmaya başlayalım. Biberleri doğrayıp kavurmaya devam edelim.  Domatesi ve tuzu ekleyip pişirmeye devam edelim. Kekik serpip pilavla sıcak ikram edelim.

Hiç yorum yok: